Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai Gižų bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitei ruoštis pradėjome iš anksto. Vaikai karpė snaiges, piešė piešinius. Parengta literatūros paroda „Šiaurės šalių literatūros lobiai“. Lapkričio 13 d. į biblioteką atvyko Gižų K. Baršausko pagrindinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Dalia Eikeliene. Bibliotekininkė trumpai papasakojo vaikams apie šiaurės šalis. Kultūros namų darbuotoja R. Raškauskienė skaitė T. Janson knygos „Troliai Mumiai“ ištrauką, kurioje pasakojama apie žiemą. Bibliotekininkė skaitė pasakojimą „Trolių Mumių slėnio sniego pilis“ iš Teemu Saarinen knygelės „Troliai Mumiai ir stebuklų metas“. Vaikams labai patiko ši knygelė, jos iliustracijos. Todėl visi draugiškai iš popieriaus lipdė Sniego senį ir Sniego Mumį.
Lapkričio 14 d. vyko renginys suaugusiems „Susipažinkime : Šiaurės šalys“. Buvo parengtos skaidrės apie šias šalis. Į jas sudėjome medžiagą iš interneto ir nuotraukas gižiečių, viešėjusių Danijoje, Suomijoje, Švedijoje. Renginyje dalyvavo ir savo įspūdžiais iš viešnagės Norvegijoje dalijosi Daiva Žališkevičienė ir Valė Urkienė. Pažinčiai su Islandija žiūrėjome filmuotą medžiagą apie geizerius. Bibliotekininkė skaitė ištrauką iš P. Hego knygos „Panelės Smilos sniego jausmas“.
Lapkričio 15 d. Vyko viktorina vaikams „Neskubėkim ir atspėkim“. Viktorinoje dalyvavo 12 vaikų. Klausimų tema - šiaurės šalys ir šių šalių literatūra. Nugalėtojai paskatinti atvirukais, o visi Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyviai vaišinosi saldainiais „Meška šiaurėje“.

Nijolė Vaitūnaitienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gižų filialo bibliotekininkė