Paminėjome Pasaulinę gyvūnų dieną

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus legendinio visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną.
Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia visų nacijų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejaustų alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.
Vaikų literatūros skyrius kurti darbelius Pasaulinei gyvūnų dienai pakvietė Vilkaviškio vaikų lopšelio – darželio „Buratinas“ „Ežiukų“ ir „Spalviukų“ grupių vaikučius. Jie dalyvavo projekte „Mano augintinis“ ir kartu su savo šeimos nariais pasinėrė į kūrybą. Rugsėjo 18 d. bibliotekoje vyko meninių darbelių „Mano augintinis“ parodos atidarymas, kurios metu „Ežiukai“ (auklėtoja Janina Brazaitienė) ir „Spalviukai“ (auklėtoja Birutė Stumbrienė) pristatė savo kūrybą. Sužinojome, kad mažieji „Buratino“ ugdytiniai labai myli gyvūnus ir beveik visi namuose turi augintinių: šuniukų, kačiukų, žiurkėnų, žuvelių ir netgi ežiukų. Vaikučiai su meile papasakojo apie savo augintinius, kuo juos maitina, ką jie mėgsta žaisti, kokie jų vardai, kiek jiems metų. Vaikučiai atidžiai klausėsi jiems skaitomos ištraukos iš knygelės „Kelionė į gyvūnų karaliją“, kartu prisiminėme, kuo naudingi žmogui naminiai gyvuliai, darželinukai vartėsi knygeles apie gyvūnus. Atsidėkodamos už tokią nuostabią parodą vaikučiams įteikėme po knygelę apie gyvūnus ir pakvietėme kartu pasižiūrėti nuotaikingo animacinio filmo „Rio 2“.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja