Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Mestas iššūkis senatvei – naujausioje Evos Tombak knygoje „Popietės laikas“

Sausio 25 dienos popietę Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja, žurnalistė, jogos mokytoja Eva Tombak, kuri pristatė savo naujausią knygą „Popietės laikas. Mitai ir tiesa apie senėjimą“. Gausiai susirinkusi auditorija neslėpė susidomėjimo ir susižavėjimo – charizmatiškoji Eva Tombak dosniai dalinosi savo žiniomis, įžvalgomis bei patirtimis apie daug nerimo sėjantį ir nenumaldomu greičiu artėjantį senatvės laiką. Pozityvus rašytojos nusiteikimas, žaismingai, bet labai aiškiai dėstomos mintys, visų privalumų, kuriuos dovanoja pensinis amžius, akcentavimas – bibliotekos renginių erdvėje kūrė jaukią ir šiltą atmosferą. „O aš senatvę priimu. Ir tikiu, kad tai gali būti pilnatvės džiaugsmo etapas. Pats skaniausias – paskutinis kąsnis, labiausiai svaigina paskutinis vyno gurkšnis. Gyvenimas žaviausias, kai persirita per pusiaują. Būtent tada mes įtikime, kad pabaigos nėra“,- taip jautriai ir atvirai teigia amžėjimo temą gvildenanti rašytoja. Remdamasi įvairiausiais moksliniais tyrimais, bet kviečianti jais aklai nepasitikėti, dalindamasi gyvenimiškais receptais, bet siūlanti juos prisitaikyti pagal savo individualų poreikį, knygos autorė brandų amžių tapatina su naujų galimybių etapu ir tuo pačiu jį paverčia privilegija.
Net ir apie nepatogius dalykus galima kalbėti ir kalbėtis patogiai. Tam pritarė kiekvienas, pusiaužiemio popietę atvykęs į susitikimą su Eva Tombak, kurios siunčiama žinutė įkvepia ir nuramina: „Senėjimo baimė – tai kultūros suformuotas požiūris. Aš jo nepriimu. Man popietės laikas – tai gyvenimo kūrinio koda. Ilga baigiamoji dalis ir kartu kulminacija. Šia knyga noriu įkvėpti suvokti, kad finišas turi būti skambus, prasmingas, įsimenantis. Ir kad pabaigos neįmanoma suvaidinti“.
Ir popietės laikas turi savo žavesio – tuo įsitikins kiekvienas, perskaitęs naujausią, jau devintą Evos Tombak knygą, kuri (ir ne tik ši) laukia savo skaitytojų mūsų bibliotekoje.

Vilija Štreimikienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
kultūrinės veiklos vadybininkė

Dalintis :

Eiti prie turinio