Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Šiaurės šalių asociacijų „Norden” sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo, pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. 2023 m. Vilkaviškio viešoji biblioteka šiame projekte dalyvaus jau 16-tą kartą. Prie savaitės renginių tradiciškai prisijungia ir apie 15 bibliotekos filialų, kurie taip pat organizuoja įvairius renginius vaikams bei suaugusiems.

Kadangi viena iš prioritetinių projektų sričių yra skaitymo skatinimas, organizuojami renginiai orientuojami į įvairias kultūrines veiklas: pokalbius – diskusijas apie šiaurietišką literatūrą, knygų parodas, filmų peržiūras, literatūros inscenizacijas ir kt.

Šią tradicinę Šiaurės šalių literatūros savaitę inicijuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. 

Šiaurės šalių literatūros savaitė tema „Šventės Šiaurės šalyse“ 2019 m.

Nuotraukoje: Edukacinis užsiėmimas „Gimtadienio kepurėlė Pepei Ilgakojinei”

Šiaurės šalių literatūros savaitė tema „Svajonės ir ilgesys“ 2021 m.

Nuotraukoje: VVJC vaidybinių improvizacijų būrelio pasirodymas „Svajonės ir ilgesys“

Šiaurės šalių literatūros savaitė tema „Gamta Šiaurėje“ 2022 m.

Nuotraukoje: Vilkaviškio VJC vaidybinių improvizacijų būrelio (vad. I. Viltrakienė) pasirodymas „Mes – iš Šiaurės pasakų“ „Ąžuolo“ progimnazijoje

Informacija ruošiama

Eiti prie turinio