Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

„Metų knyga 2023“: Susitikimas su Juozu Gaižausku

Gegužės 30 dieną Kybartų „Saulės“ progimnazijoje ir Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta naujausia Juozo Gaižausko knyga „Antarktidos indėnai“, kuri, anot paties autoriaus, „yra skirta tiek suaugusiems, tiek vaikams, nes Antarktidos indėnai neklausia tavo amžiaus – jie klausia, kiek vaiko yra tavyje.“ Knyga „Antarktidos indėnai“ pelno daugybę apdovanojimų ir nominacijų: Prano Mašioto premija už geriausią grožinę lietuvių rašytojo knygą vaikams bei paaugliams, „Knyga+Kinas“ konkurso laimėtoja, Metų knyga paaugliams nominacija, viena skaitomiausių knygų bibliotekose. Susitikimas su rašytoju, aktoriumi, dainų autoriumi bei atlikėju – Juozu Gaižausku buvo labai įdomus. Kalbėjomės apie knygas, piligrimines keliones, skausmingus praradimus ir džiuginančius atradimus, klausėmės skambių gitaros akordų ir drauge keliavome dainų tekstais. Buvo neįtikėtinai šaunu!
Kūrybingasis Juozas Gaižauskas – Lietuvos aktorius, rašytojas, piligrimas, prodiuseris, renginių ir TV laidų vedėjas, dainų kūrėjas ir atlikėjas.
Parašė ir išleido romanus „Dievas su šlepetėmis“, „Tigras, glostantis pėdas“, „Pasibaidęs Dievo žirgas“ ir knygas „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“, „Antarktidos indėnai“.
2015 m. Lietuvos profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“ apdovanotas „Festivalio aktoriaus“ prizu, už ryškiausią vyro vaidmenį spektaklyje „Drąsi šalis“ (rež. C. Graužinis).
Naujausioje knygoje „Antarktidos indėnai“ J. Gaižauskas pasakoja apie mažą berniuką, kasdien matantį susirūpinusį tėtį ir naktimis tyliai verkiančią mamą, kuri nepasakoja, kodėl vyresnioji sesutė nuolat ligoninėje. Senelio vienkiemyje pradeda lankytis keisti svečiai, dažniausiai jie sėdi prie stalo ir tyli. Kas vyksta? Vieną pavakarį berniukas išvysta į rūką nuvingiuojantį kelią ir iš jo išnyrantį paslaptingą svečią. Tikrų tikriausias, plunksnų karūna pasipuošęs indėnas! Prie vakarienės stalo paklaustas, iš kur atvyko, jis netikėtai atsako esąs Antarktidos pilietis. Senelio žaidimas? O gal indėnas tik gatvės artistas? Ką simbolizuoja kambaryje besiblaškančio paukščio palikta plunksna? Kiek jų reikia surinkti, kad atskleistum paslaptį?
Projektą „Metų knyga 2023“ finansavo Vilkaviškio r. savivaldybė.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vyresnioji bibliotekininkė darbui su vaikais

Dalintis :

Eiti prie turinio