Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Lietuvos savivaldybių viešosios bibliotekos kartu su apskričių viešosiomis bibliotekomis tęsia 2020 metais pradėtos iniciatyvos „Biblioteka visiems“ veiklas, kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims lankytis bibliotekoje, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Bibliotekos diegia naują paslaugą – edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“ vaikams, kuri skirta 4-12 metų vaikams.

Programa pritaikyta ir vaikams, turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų. Užsiėmime pasitelkiamos sensorinės (taktilinės, vizualinės) priemonės ir pojūčiai (rega, klausa, lytėjimas, uoslė ar skonis). Sensorinių skaitymų užsiėmimas susideda iš kelių dalių: istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais.

Užsiėmimo metu vaikams atsiveria knygų skaitymo malonumas, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

Vilkaviškio viešoji biblioteka siūlo nemokamą edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“ pagal šias knygas“:

  1. Alisa Sagstrom „Aukštai ar žemai?“;
  2. Eduardas Mieželaitis „Zuikis Puikis“;
  3. Evelina Daciūtė „Drambliai ėjo į svečius“.

Trukmė: ~1 val. (priklauso nuo dalyvių skaičiaus).

Tikslinė grupė: 4-12 m. vaikai, lankantys ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigas; vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų.

Dalyvių skaičius: gali svyruoti nuo 5 iki 20 dalyvių vieno užsiėmimo metu, priklauso, kokia grupė. Tėvai ar pedagogai dalyvauja kartu.

Registracija: el. p. vaikai@vilkaviskis.rvb.lt, tel. (8-342) 60326.

Veikla organizuojama prisidedant prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“ įgyvendinimo.

Sensoriniai skaitymai pagal Evelinos Daciūtės knygelę „Drambliai ėjo į svečius“

Sensoriniai skaitymai pagal Alisa Sagstrom knygelę „Aukštai ar žemai?“

Eiti prie turinio