Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Susipažinkite su jaunosios kartos knygų iliustruotoja Agne Nananai“: Dailininkės 40-ajam jubiliejui

Sveiki, esu Agnė Kananaitienė – knygų vaikams dailininkė. Nupieštas knygas pasirašinėju slapyvardžiu Agnė Nananai.
Baigusi VDA Kauno Dailės Institute taikomąją grafiką dirbau reklamos srityje grafikos dizainere ir kūrybininke, tačiau didelis noras piešti ir palankios aplinkybės nuvedė mane į knygų pasaulį. Jame užsilikau jau kuris laikas ir, atrodo, dar ketinu čia pabūti. Kiekviena nauja knyga mane išmoko kažko naujo – atrandu dar neišbandytų techninių derinių ar metu sau iššūkį rasti naujų būdų panaudoti ankstesnes idėjas.
Nesu parašiusi nei vienos knygos (dar, o gal ir niekada to nebus). Man patinka dirbti su profesionaliai parašytu tekstu – jis mane įkvepia. Kuriant knygas mane žavi beribės galimybės sujungti vaizdą su tekstu ir taip praturtinti skaitytojo vaizduotės pasaulį.
Mano kurtos iliustracijos dalyvauja tarptautinėse parodose ir konkursuose, nuolat įsitraukiu ir į įvairius jungtinius kūrybinius projektus, vedu kūrybines dirbtuves vaikams pagal savo kurtas knygas ar tiesiog žaidžiam kažką kurdami.
Esu pieštukų fanė, nors darbuose naudoju įvairias priemones ir jas visaip sujungiu – kūrybinis procesas visada yra šiek tiek stebuklingas. Ir tai yra tai, kas veda mane pirmyn.

Dalintis :

Eiti prie turinio