Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Dažniausiai užduodami klausimai

Skaitytojo pažymėjimas išduodamas Vilkaviškio viešosios bibliotekos aptarnavimo skyriuose bei visuose rajono filialuose.

Registruojantis reikia pateikti galiojantį asmens tapatybės dokumentą su nuotrauka, užpildyti ir pasirašyti registracijos formą (patvirtinant, kad skaitytojas pateikė tikslius ir teisingus asmens duomenis, susipažino su taisyklėmis ir sutinka, kad biblioteka tvarkytų jo asmens duomenis), ir pateikti LIBIS skaitytojo pažymėjimą, jeigu įsigijo jį kitoje bibliotekoje arba įsigyti LIBIS pažymėjimą.

Užsiregistruoti galima ir portale ibiblioteka.lt. Daugiau informacijos apie užsiregistravimą portale ibiblioteka.lt galite rasti paspaudę nuorodą čia.

Vaikai iki 16 m. registruojami pateikus vieno iš tėvų (globėjo) galiojančius asmens dokumentus, užpildant nustatytos formos registracijos paraiška, kurioje patvirtinamas vieno iš tėvų (globėjo) sutikimas vaikui lankytis bibliotekoje.

LIBIS pažymėjimas galioja visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, prisijungusiose prie LIBIS sistemos. LIBIS skaitytojo pažymėjimas galioja neribotą laiką.Vieną kartą per metus portale www.ibiblioteka.lt. arba lankytinoje bibliotekoje  turite patvirtinti savo asmens duomenų aktualumą – persiregistruoti.

Praradus pažymėjimą, rekomenduojama kuo skubiau apie tai informuoti bibliotekos darbuotojus  tel. (8-342) 60326, el.paštu info@vilkaviskis.rvb.lt , atvykus į biblioteką arba portale ibiblioteka.lt užblokuoti pažymėjimą.

Pirmą kartą jungiantis prie www.ibiblioteka.lt  portalo ir įvedus pažymėjimo numerį, reikia paspausti nuorodą „Pamiršau slaptažodį“ ir nurodyti savo el. pašto adresą. Į Jūsų el. paštą gausite sugeneruotą slaptažodį, kurį, prisijungus, galėsite pakeisti Jums tinkamu. Taip pat prie portalo ibiblioteka.lt galima prisijungti ir per Elektroninius valdžios vartus. Daugiau informacijos apie slaptažodžio sukurimą galite rasti paspaudę nuorodą čia.

Leidinių rezervavimo paslauga veikia ibiblioteka.lt. Paieškoje įvedus ir suradus reikiamą leidinį, spauskite Peržiūrėti. Norėdami rezervuoti leidinį, spauskite Užsakyti. Sugeneruotame sąraše pasirinkite pageidaujamą biblioteką bei spauskite Rezervuoti nuorodą. Leidinio rezervavimo lange pasirinkite pageidaujamą jo pristatymo būdą ir spauskite Rezervuoti. Rezervuotą leidinį matysite automatiškai sugeneruotame sąraše.

Plačiau skaitykite čia.

Leidinių skolinimo į namus terminas yra 30 kalendorinių dienų. Periodikos leidiniai (žurnalai) į namus išduodami iki 15 kalendorinių dienų terminui. Periodikos leidiniai (laikraščiai) išduodami skaitymui tik skaitykloje, bibliotekos darbo metu. 

Į namus leidiniai skolinami visiems registruotiems bibliotekos skaitytojams. Apie leidinių skolinimo iš įvairių bibliotekos padalinių tvarką galite skaityti Naudojimosi Vilkaviškio viešąja biblioteka  taisyklėse 

Vartotojas, praradęs ar nepataisomai sugadinęs bibliotekos leidinius (įrangą), turi pakeisti juos tokiais pat arba bibliotekos pripažintais lygiaverčiais leidiniais. Vartotojai, kurie bibliotekos leidinius (įrangą) prarado dėl gaisro, vagystės ar panašių aplinkybių ir pateikė tai patvirtinantį dokumentą, išduotą atitinkamų institucijų, nuo žalos atlyginimo (įskaitant leidinių (įrangos) pakeitimą tokiais pat ar lygiaverčiais) atleidžiami.

Jei skaitytojas (nuo 16 metų amžiaus) laiku negrąžina leidinių ir nepratęsia naudojimosi jais termino, delspinigiai pradedami skaičiuoti kitą bibliotekos darbo dieną. Delspinigių dydis – 0,01 EUR už vieną leidinį per vieną bibliotekos darbo dieną.

Norėdami gauti daugiau informacijos šia tema, skaitykite naudojimosi biblioteka taisykles

Jei bibliotekoje nėra Jums reikalingo leidinio, galite pasinaudoti Tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga – užsisakyti leidinį iš kitos bibliotekos. Užsakymą galite pateikti bibliotekininkei – konsultantei J. Drunienei, atvykus  į biblioteką  arba el. paštu jurate.druniene@libis.lt. Ši paslauga yra nemokama. Daugiau apie naudojimosi Tarpbibliotekiniu abonementu tvarką skaitykite Taisyklėse.

Vykstant bibliotekos rekonstrukcijos darbams pasiskolintą leidinį galima grąžinti savitarnos įrenginyje, esančiame P. Jašinsko g. 2A  (prie įėjimo į biblioteką, greta „Draugotekos” knygomato).

Eiti prie turinio