Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Rugiuose prie bedugnės / Jerome David Salinger

Knygoje „Rugiuose prie bedugnės“ autorius subtiliai vaizduoja paauglio dvasinį pasaulį ir nesibaigiantį jo protestą prieš kasdienybę, rutiną, taisykles, primestas visuomenės. Pagrindinis romano herojus Houldenas keliauja, ieško, dažnai bėga iš vienos ar kitos situacijos ar tiesiog nuo savęs. Houldenas yra tas, kuris tarsi stebi visą pasaulio sandarą iš šalies ir nuolat ją kvestionuoja savo elgesiu, žodžiais, veiksmais. Jis turi savo supratimą apie tai, kas gera ir teisinga, o kas neverta jo dėmesio arba tiesiog apskritai nevertinga. Mokslai, meilė, seksas, svaigalai – viso to romane galima rasti, tačiau pagrindinis veikėjas apie tai mąsto giliau ir tas gylis nedingsta net jam kalbant kartais vulgariu paauglių žargonu.

Šis Dž. D. Selindžerio kūrinys buvo nemažai kritikuojamas dėl neliteratūrinės kalbos ir pernelyg atviro paauglių minčių bei santykių reiškimo. Kai kur knyga buvo uždrausta, tačiau to meto paaugliams tai kėlė tik dar didesnį susidomėjimą kūriniu ir pagrindiniu jo herojumi, kuris greitai tapo maištaujančiųjų simboliu. „Rugiuose prie bedugnės“ kritikų dažnai siejama su autoriaus išgyvenimais Antrajame pasauliniame kare, kuriuos rašytojas perkėlė į kitokią erdvę ir laiką, nes tiesiog nenorėjo rašyti apie karą.

Šiuo metu knyga „Rugiuose prie bedugnės“ įtraukiama į mokyklų mokymo programas, ji patenka į vertingiausių XX amžiaus knygų sąrašus. Daugybė kitų rašytojų, žymių žmonių ir net muzikos grupių yra pripažinusios, kokią didžiulę įtaką jiems padarė šis Dž. D. Selindžerio kūrinys.

Dalintis :

Eiti prie turinio